ZLATÝ ROK DOROSTU

V roce 2017 byl náš projekt práce s mládeží v SDH Brada Rybníček podporován neinvestiční dotací  z programu státní podpory sportu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy - Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech.

Děkujeme za podporu.

Soutěžní rok začínáme soutěží POOD

Pavel Válek okres 1. místo a kraj 2. místo

Leona Válková okres 2. místo

Iveta Fialová okres 1. místo a kraj 2. místo

19.2. Miletínský šmorch

Jako každý rok naši závodníci jsou dobře připraveni a jako již po 4 roky dozadubereme všechna 1. místa i absoulutního vítěze.

Pavel Válek 1. místo st. žáci

Leona Válková 1. místo dorost a absolutní vítěz

Ilona Válková 1. místo vedoucí

Během března jezdíme na tréninky do Jablonce a trénujeme na soutěže CTIF

5.3. CTIF Hradec Králové

Halová soutěž, kde družstvo mužů A vybojovalo celkové 4. místo s naším osobáčkem 22,99s.

Další soutěže jsou v Jablonci 60 a 100m a vypomáháme na Okresním plese hasičů Jičín.

Slatinský plamínek

Pavel Válek i letos 1. místo

O pohár starosty OSH Jičín

V letošním roce jedeme celý pohár OSH v PÚ a daří se v celkovém součtu 6ti soutěží bereme celkové 2.místo.

V jednotlivých soutěžích bereme tato umístění:  Tuř 6. místo

Železnice 5. místo

Vidochov 2. místo

Nemyčeves 2. místo

Valdice 2. místo

Horní Nová Ves 2. místo

Nejlepší dosažený čas v PÚ na 2široké ,,B" a sklopky je 16,72s.

tým: Pavel Válek ml., Pavel Válek st., Leona Válková, Michal Klacek, Josef Kvapil, Jakub Kůžel, Jan Plesar, Jakub Pospíšil a Radek Mizera

Český pohár a Východočeské stovky

Pravidelně se těchto soutěží zúčastňoval Pavel Válek a Josef Kvapil. Mezi nejlepší časy a výsledky Josefa byla soutěž v Jaroměři a Pískové Lhotě. Pavel vyhrál ve Kvasinách a 4. místo v Jaroměři. Díky oboum za přípravu a reprezentaci SDH.

SOUTĚŽE MUŽI (POSTUPOVKY)

Okrsková soutěž Horní Lochov 2. místo

Okresní kolo Jičín 2. místo stovky, 2. místo štafeta a 2. místo PÚ. Celkové 2. místo a postup na KK.

Krajské kolo Hradec Králové celkové 2. místo

Sestava mužů: Josef Kvapil, Michal Klacek, Jan Plesar, Martin Dušek, Jakub Dušek, Patrik Linhart, Michal Krupka, Josef Brožek, Ondra Mňuk a Radek Mizera.

K hodnocení kolektivu mužů se dá pouze napsat, že výkony a časy byly parádní. Pouze chybělo trochu štěstíčka!

Mistry ČR dorostu v požárním sportu jsou z Brady- Rybníčku

Do Zlína odjíždíme o den dříve, prohlédneme si stadion a jedeme se ubytovat do nedaleké spřátelené obce Lukoveček. Zde jsme příjemně přijati, jdeme na prohlídku zdejšího obecního muzea a jsme pohoštěni večeří a ráno snídaní. Zde i rozebereme co od tohoto mistrovství očekáváme a naopak co proto každý z nás udělá. Časně ráno odjíždíme na stadion, kde probíhá přejímka materiálu.

Po té následují testy a po nich jdeme na první disciplínou a tou jsou stovky. Většina našich závodníků se rozhodla potahat nervy celé výpravy a svoje kvality předvedli až v druhých pokusech. Celkově tedy bereme ze stovek 2 místo a Michal Krupka se stává vicemistrem ČR v této disciplíně.

Druhý den zahajujeme štafetami a opakuje se to co na stovkách. Ale jak se říká, situace na bojišti se mění každým okamžikem a druhým pokusem a časem  60.08S (Náš prozatímní osobáček) si po zásluze i z této disciplíny odnášíme 2 místo.

Jako poslední přichází disciplína pravdy. Požární útok, ...ten mění umístění napříč první třetinou dosavadních výsledků. Čekáme na útok zatím vedoucího družstva mistrovství Širokého Dolu....... Ten ani druhým pokusem nedává lepší čas a je rozhodnuto. Že jsme v uvozovkách až třetí na útoku je každému v té chvíli úplně jedno. Každý již ví že jsme Mistři České republiky kategorie dorostu pro rok 2017.

Tímto skvělým umístěním se stává naše družstvo prvním nositelem titulu Mistrů České republiky v Královéhradeckém kraji v kategorii dorostu.

Sen se stal skutečností, dřina a poctivá týmová příprava se přetavila ve zlatou medaily. Při představě, v jakých podmínkách trénujeme. Žádný stadion nebo tartanová dráha ale pouze posekaná louka. Překážky vyrobené na kolenu a zázemí pro tréninky žádné.

S družstvem se také na Mistrovství probojoval náš jednotlivec Pavel Válek, který soutěžil v kategorii středních dorostenců. Pavel si vedl velice dobře a umístil se na krásném 8. místě.